Widefield High School Cross Country

St. Vrain Invitational – September 12th, 2015

Location: St. Vrain High School

View the official results

Girls Varsity - 18th place

Name Mile 1 Mile 2 Mile 3 Final time Place Letter pointsLetter Pts.
Caitlyn Anderson 6:43 7:23 7:11 (7:58) 22:04 62/189 25 PR 7th Freshman
Tabitha Frandsen 6:45 7:21 7:33 (8:22) 22:28 74/189 20 2nd Course
Myah Jennrich 7:16 7:49 7:59 (8:51) 23:56 128/189 20 PR 3rd Course
Kayler Miles 7:20 7:53 8:12 (9:05) 24:18 146/189 20 PR 4th Course
Brianna King 7:21 7:52 8:16 (9:10) 24:23 158/189 20 PR 5th Course
Daniella Hernandez 7:56 8:46 8:31 (9:26) 26:08 185/189 20 PR 6th Course

Number of teams competing: 25

Boys Varsity - 7th place

Name Mile 1 Mile 2 Mile 3 Final time Place Letter pointsLetter Pts.
Maximilliano Martinez 5:04 5:11 5:14 (5:48) 16:03 4/226 90 PR 1st All Time
Cole Munoz 5:16 5:39 5:32 (6:08) 17:03 23/226 35 PR 8th Sophomore
Matthew Arbegast 5:13 5:37 5:38 (6:15) 17:05 24/226 35 PR 4th Junior
George Arciniega 5:33 6:01 6:01 (6:40) 18:14 68/226 25 PR 4th Course
Stephen Agenbroad 5:31 6:12 6:07 (6:47) 18:30 78/226 20 5th Course
Miles Mena 6:02 6:16 6:12 (6:52) 19:10 113/226 20 PR 6th Course
Jalen Johnson 6:01 6:49 6:41 (7:25) 20:15 173/226 20 PR 7th Course
Isaiah Frye 6:15 6:49 6:58 (7:44) 20:48 191/226 15 8th Course

Number of teams competing: 28

Girls JV - 20th place

Name Mile 1 Mile 2 Mile 3 Final time Place Letter pointsLetter Pts.
Amber Taylor 8:30 8:49 8:26 (9:21) 26:40 124/334 13 PR 7th Course
Kayleen Chee 8:00 8:50 8:56 (9:54) 26:44 126/334 8 8th Course
Ainslee Stone 8:13 9:22 9:27 (10:28) 28:03 176/334 10 PR 9th Course
Candice Hokenson 9:00 8:54 9:14 (10:14) 28:08 181/334 5 10th Course
Selina Krieg 8:26 9:29 9:16 (10:16) 28:11 185/334 10 PR
Estefanie Rocha-Galvez 8:54 9:45 9:44 (10:47) 29:26 231/334 5
Brianna Witcher 8:15 10:00 10:13 (11:20) 29:35 240/334 5
Samantha Frazer 9:21 10:29 11:12 (12:25) 32:15 292/334 5
Reyna Kroschel 10:47 12:03 12:19 (13:39) 36:29 320/334 5

Number of teams competing: 44

Boys JV - 14th place

Name Mile 1 Mile 2 Mile 3 Final time Place Letter pointsLetter Pts.
Kage Walker 6:28 7:08 7:14 (8:01) 21:37 88/313 10 9th Course
Gabe Mendoza 6:53 7:27 7:18 (8:06) 22:26 142/313 10 PR 10th Course
Logan Johnson 7:08 7:10 7:22 (8:10) 22:28 145/313 5
Gabriel Munoz 7:10 7:27 7:07 (7:53) 22:30 151/313 10 PR
Elliott Leach 7:23 7:48 7:35 (8:24) 23:35 192/313 10 PR
Raymond Fernandez 7:23 7:48 7:39 (8:29) 23:40 193/313 10 PR
Dylan Mack 7:01 7:18 9:06 (10:05) 24:24 220/313 5
Austin Traganos-Rosa 7:37 7:59 8:04 (8:57) 24:33 227/313 10 PR
Daniel Robinson 7:37 7:59 8:04 (8:57) 24:33 233/313 5
Justin Shiner 8:11 9:59 9:55 (10:59) 29:09 291/313 5

Number of teams competing: 44